Diagnostyka otyłości

Odpowiednia klasyfikacja problemu nadwagi i otyłości to klucz do skutecznej walki o zdrowie i wymarzoną sylwetkę. Aby zapewnić Ci najlepsze efekty współpracy do każdego klienta podchodzimy kompleksowo. W przypadku osób które nieskutecznie próbowały już różnych diet oraz programów treningowych stworzyliśmy program diagnostyki otyłości.
Przede wszystkim skupiamy się w nim na znalezieniu przyczyny nadmiernego odkładania tkanki tłuszczowej oraz wyeliminowaniu jej odpowiednio ukierunkowanym planem żywieniowym wraz z ćwiczeniami.

Wywiad → Plan badań → wdrożenie skutecznego leczenia → dostosowanie planu treningowego oraz indywidualny plan żywieniowy

Każda współpraca z nowym klientem rozpoczyna się od bardzo szczegółowego wywiadu. Wywiad umożliwia nam zlecenie Ci odpowiednich badań laboratoryjnych, aby wykluczyć problemy zdrowotne które mogą uniemożliwiać lub znacznie spowalniać zrzucenie wagi. Aby ułatwić Ci wykonanie badań nasze studio podjęło współpracę z laboratorium które dojedzie do Ciebie do domu I wykona wszelkie niezbędne badania na miejscu. Twój trener personalny na podstawie wykonanych badań, będzie w stanie sklasyfikować problem nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej. Pozostajemy we współpracy z endokrynologiem, dietetykiem klinicznym aby jak najlepiej dobrać plan
ćwiczeń do ewentualnego problemu. Nasi trenerzy są doświadczeni w pracy z podopiecznymi chorującymi na cukrzycę, Hashimoto, insulinooporność, niedoczynność tarczycy oraz mniej powszechnymi jednostkami chorobowymi.

Na czym polega diagnostyka otyłości?

Diagnostyka otyłości jest kluczowym krokiem umożliwiającym identyfikacje problemu. Obejmuje ona ocenę różnych czynników przyczyniających się do nadwagi.

Pomiar składu masy ciała – jest to bardzo zaawansowana metoda wykorzystująca bioimpedancje elektryczną, pozwala nam na dokładną ocenę zawartości procentowej tkanki tłuszczowej w ciele, oraz określenie proporcji rozmieszczenia masy mięsniowej. Dzięki tej metodzie dowiemy się również o nadmiernym nagromadzeniu wody w tkance podskórnej.

Pomiar BMI – Jest to powszechnie wykorzystywany wskaźnik do klasyfikacji nadwagi I otyłości. Daje nam ogólne pojęcie o stopniu otyłości.

Ocena obwodów poszczególnych partii ciała – Dokonanie pomiaru obwodów dostarcza nam dodatkowych informacji odnośnie rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w ciele. Otyłość brzuszna jest charakterystyczna dla licznych chorób metabolicznych, taki pomiar naprowadzi nas na odpowiedni dobór badań.

Ocena stylu życia – Zapoznanie się z Twoimi nawykami żywieniowymi, wcześniej podjemowanymi aktywnościami oraz trybem dnia codziennego, pozwoli nam indywidulanie dostosować plan działania, tak aby zagwarantował Ci najlepsze efekty.

Dla kogo diagnostyka otyłości?

Diagnostykę otyłości stosujemy w przypadku osób które mają problem z nadmierną masą ciała. Jak również u osób które wykazują symptomy związane z nadmiernym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej takie jak

  • znacznie obniżona wydolność
  • bóle stawów
  • nieprawidłowe wyniki morfologii
  • problemy z nadciśnieniem
  • senność
  • zmęczenie
  • zaburzenia snu